Sık Sorulan Sorular

 • MHZ Servis hangi hizmetleri sunuyor?
 • Garantisi devam eden cihazlar için yardımcı oluyor musunuz?
 • Onarım fiyatlarınız nedir ?
 • Hangi cihazları tamir ediyorsunuz ?
 • Arıza tespit süreci kaç gün sürmektedir ?
 • Tamir süreci kaç gün sürmektedir ?
 • Tamir durumunu nasıl takip edebilirim ?
 • Garanti koşullarınız nedir ?
 • Yedek telefon desteğiniz var mı ?
 • Ödeme seçeneklerimiz nelerdir ?
 • Servis kabul koşullarınız nelerdir ?
 • Tamir ücreti fazla çıkarsa onarım sürecini iptal edebilir miyim ?
Megahertz Servis, cep telefonu, tablet ve laptop cihazlarının garantili ve profesyonel onarımını sağlamaktadır. Özel üretim tamir gereçleri ile telefon ve tabletlerinizin kırık olan ekranlarını orjinal kalacak şekilde değişimini, elektronik anlamdaki arızalarını da gerekli yedek parçayı kaynağından temin ederek en ekonomik yoldan çözüm üretmektedir.
Garantisi devam eden cep telefonu, tablet ve laptoplarınızı sizin adınıza yetkili teknik servis ile irtibat kurup tüm aşamalarını takip ederek ve durum hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayarak kafanızdaki yetkili servis prosedüründen sizi kurtarıyoruz. Çok küçük ücretler ile bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
Cep telefonu, tablet ve laptop cihazlarınızın marka, model ve arıza nedeninin arıza tespit ve gerekli yedek parça maliyeti çıkarıldıktan sonra ortaya çıkan bir sonuçtur. Genelde verilen fiyat değişmez. Fakat karşımıza çıkacak olan belirlenmemiş arıza durumları ile onarım sonucu ücretleri değişkenlik gösterebilmektedir. Sonuç değişen parça bedelleri ve işçilik üzerinden hesaplanır.
Bu sorunun cevabı çok geniş olmak ile birlikte, markaların teknolojilerini takip eden yan sanayi üreticilerinin teknolojisine bağlıdır. Örnek olarak iphone, samsung ve lg cep telefonlarının yedek parçaları genelde bulunabilmektedir. Htc, Sony ve General Mobile gibi markaların bazen aranan parçaları bulunamayabilmektedir. Parça tedarik edebildiğimiz tüm cep telefonu, tablet ve laptop cihazlarının tamirini gerçekleştirmekteyiz.
İdeal arıza tespit süresi 1 iş günü, azami arıza tespit süresi 3 iş günüdür.
Onaylanmış cihazlarda ideal tamir süresi 3 iş günü, azami tamir süresi 7 iş günüdür.
Cihazınızı servisimize teslim ettikten sonraki tüm aşamaları SMS sistemimiz ile anlık olarak göndermekteyiz. Diyalog kurmamız gerektiğinde servis personelimiz tarafından aranmaktasınız.
Servisimizde tamir edilen tüm cihazlar teslim tarihinden itibaren 3 ay işçilik garantilidir. Kullanılan veya değiştirilen tüm yedek parçaların garantileri için, teslim tarihinden itibaren yedek parça bazında geçerli olan garanti süreleri uygulanır. Verilen garanti cihazın tamamı için geçerli değildir, yedek parçalar ve tamir edilen donanımın tamir edilen bölgesi ile sınırlandırılmıştır. Tamir edilen cihazın kritik bölgelerine ve değiştirilen parçaların üzerine garanti etiketi yapıştırılır. Garanti etiketlerinin yırtılması ya da sökülmesi durumunda garanti geçersizdir. Aynı arıza sebebiyle cihazın en az üç kez servisimize gelmesi durumunda, müşteri dilerse işlemleri iptal ederek ödediği ücreti geri alabilir.
Servisimize teslim ettiğiniz telefonunuzun yerine ANDROID ve IOS yüklü cihaz desteği sağlanmaktadır. 2017 yılı yedek telefon sayımız toplam 14 adettir. Cep telefonunuzun onarım süresince size kullanım için verilen destek telefonlarımız için ek bir ücret ödemez ve telefonunuz teslim edildiğinde destek telefonunu MHZ Servis'e iade edersiniz.
Tamiri gerçekleşmiş tüm cep telefonu, tablet ve laptop cihazlarınızın ödemesini nakit, havale ve kredi kartı seçeneklerinde faydalanarak yapabilirsiniz.
Güncel servis koşullarımıza http://www.mhzservis.com/web/dokumanlar/MHZ-Servis-sozlesme.pdf adresinden ulaşabilirsiniz.
Servisimize teslim ettiğiniz cihazınızın, arıza tespit sürecinde onarım maliyeti bazen yüksek çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda onarımı kabul etmek istemeyebilirsiniz.Fakat arıza tespit süreci boyunca personelimiz tarafından zaman, yedek parça ve işçilik sarfiyatımız oluşmaktadır. Bazen arıza tespit sürecinde 100 ₺ bulan harcamalar yapılabilmektedir. Bu gibi durumlarda sadece 30 ₺ olan "arıza tespit ücreti" tahsil edilmektedir.