Blog

Turgutlu Cep Telefonu Tamir Servisi

Turgutlu Cep Telefonu Tamir Servisi

İphone ileri seviye onarım, kaliteli ekran desteği, 1 yıl garantili batarya değişimi ile memnuniyet garantisi sunuyoruz. Samsung, Huawei, Xiaomi marka ürünlere sadece ekran ve batarya değişim desteği sunmaktayız. Sahip olduğumuz bilgimizi, tecrübemizi ve teknik imkanlarımızı buna göre sürekli güncelleyip geliştiriyoruz. Arızalı İphone cihazlarınız için 4. Seviye servis hizmetini Turgutlu'ya kazandıran @mhzservis bekliyoruz.


Bütün şarj edilebilen bataryalar zamanla güç kaybına uğrar ve değişim gerektirir. Tükenen bir ürün olan bataryanızı kaliteli bir şarj aleti ile dolum yaptıysanız yaklaşık ömrü 2 yada 3 yıl olarak düşünebilirsiniz. Gücü azalan bir bataryanın değişmesi gerektiğini şu belirtiler ile anlaşılabilir:

  • Batarya'nın yavaş dolması ve çabuk bitmesi
  • %100 dolumdan sonra %70 seviyesine çabuk düşmesi
  • %30 civarında telefonun kapanmalar yaşaması
  • Şişme sonucu ekranınızın kasadan ayrılması

Ayrıca İphone cihazınızın ayarlar/pil sekmesi altında “pil sağlığı" özelliği ile bataryanızın durumunu görüntüleyebilirsiniz. Bu sekmede Pil sağlığı 'servis ' uyarısı var ise İphone bataryanızın değişmesi gerekmektedir. Bu yarıya ve belirtilere rağmen kullanmaya devam ederseniz bazı riskleri göze almanız gerekiyor:

  • Telefonununuz aniden kapanmalar yaşar ve çok geçmeden açılmaz hale gelebilir
  • Kapanmalar dolayısı ile rehber, fotoğraflar ve önemli notlarınız kayıp riski taşır
  • Şarj ve güç katı risk altındadır. Batarya değişimi ile yetinilmeyecek arızalar çıkabilir.
  • Pil şişmesinden dolayı patlama riski vardır.
  • Pil şişmesinden dolayı ekranınınız kırılabilir.

Peki Batarya değişimine karar verdiniz ama doğru bataryaya nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsunuz. Kaliteli ve kalitesiz batarya arasındaki farklar nelerdir bakalım.

Örnek olarak servisimize geldiniz, size 2 adet batarya çıkardık. Arasındaki kalite farkını gözle ve dokunarak anlama şansınız maalesef yok. Burada yapmanız gereken satıcıya bataryanın garantisi ve süresini sormak. Garanti vermiyor daya 1 yıldan az garanti veriyorsa yüksek ihtimalle takılacak olan bataryanın ömrü ortalama 6 aydan fazla değildir.

Piyasadaki “telefoncular" bir ürünü satarken ilk önce ne kadar kar edeceğini düşünmektedir. Ucuz iphone bataryaları genelde 15$ civarında satılır ve genelde orijinal diye lanse edilir. İphone sıfır orijinal ürünleri kesinlikle piyasada bulunmamaktadır. Orijinal denilen batarya kopya yan sanayi bataryadır. Müşterilerin çoğunluğu da düşük ücretle işini halletmek hedefindedir. Sonuç olarak ortaya kalitesi bir iş çıkmaktadır.

Servisimizde tüketim ve sağlık testlerinden geçen, 1 yıl garantili iphone bataryalarına sahip olmanız mümkün. 15 dakika gibi kısa bir sürede bataryanızı değiştirebilir iç kulaklık, şarj soketi ve hoparlör temizliğini de ücretsiz yaptırabilirsiniz.Teknik Servis İşlem Prosedürü;

1- Teknik servisimiz tarafından cihazınızın arıza tespit işlemi gerçekleştirilerek işlem ücreti çıkarılır.

2- Yapılan arıza tespit hakkında kullanıcıya bilgi verilir ve çıkarılan işlem ücreti hakkında bilgilendirme yapılır.

3- Kullanıcının işlem ücretini onaylaması durumunda cihaz üzerindeki işlemlere başlanır.

4- İşlemleriniz tamamlandığında firmamız kullanıcı ile tekrar irtibata geçerek cihaz durumu hakkında bilgilendirme yapar.

5- Kullanıcıya teslimatı yapılır.


Cep Telefonlarında en sık karşılaşılan sorunlar;

LCD Ekran kırılması
Sıvı Teması
Pil Değişimi
Wifi Bağlanmama Sorunu
Şarz Bağlantısının Bozulması
Kulaklık Bağlantısının bozulması
Arka Panel değişimi
Dokunmatik Bölümün çalışmaması
Home butonun çalışmaması
Kapanmama sorunu
Zil sesinin gelmemesi
Açılmama Sorunu
Mikrofon sesinin gitmemesi
Ekran kırılmaları
Tablet Dokunmatik arızaları
Batarya sorunları
Kasa değişimleri
Sesin karşıya gitmemesi veya karşıdan gelmemesi
Yazılımsal sorunlar
WiFi sorunları
Şebeke sorunları